Nasiaknite izraelskú exotiku s Hora Rishonim Jerusalem


Hora Rishonim Jerusalem je reprezentatívny tanečný súbor z Izraela. Pod taktovkou umeleckého vedúceho Shai Gottesmana predstavuje bohatý repertoár izraelských aj medzinárodných tancov. Jednotlivé choreografie sa vyvíjali, vytvárali a inovovali špičkovými izraelskými choreografmi.

Choreografie vznikajú kombináciou starých a moderných tancov

Umelecký súbor vznikol v roku 1980. „Do Trnavy príde svoju kultúru prezentovať skupina tanečníkov pozostávajúca z dvadsiatich ľudí, pričom najnižšia veková hranica účinkujúcich je 30 rokov,“ hovorí Iris Munin, manažérka súboru. Podľa jej slov má veková rozmanitosť pozitívny vplyv na kvalitu, originalitu a profesionalitu vystúpenia, nakoľko každý člen prikladá „ruku k dielu“ s vlastným, jedinečným osobnostným vkladom.

Staré prelína nové, Foto: súkromný archív súboru

Orientálne zvuky tamburín a píšťaliek nás prenesú na dovolenku

Ladné rytmické pohyby plné energie a zároveň vznešeného ducha a pestré folklórne kostýmy s „cingrlátkami“. Skrátka, budeme sa cítiť ako na dovolenke. Súbory všetkých vekových kategórií pokrývajú pestrú škálu izraelskej kultúry a tradičných židovských tancov. Ich jedinečné spracovanie a podanie domácej kultúry je obľúbené a žiadané nielen doma, ale aj v zahraničí. Pocíťte dávku energie na vlastnej koži TU!

Kde? Kedy? Ako?

Malú ochutnávku zvykov a tradícií z rodnej zeme naši hostia predvedú v piatok 18.8. o 16:00 h na pódiu pred radnicou. V samostatnom dlhšom programe ich uvidíme v sobotu 19.8. večer o 19:00 h v Mestskom amfiteátri, kde sa predstavia v programe Ako sa do hory volá, tak sa Jiskra ozýva.

Farby, úsmevy a dobrá energia. Máme sa na čo tešiť, Foto: súkromný archív súboru

Tereza Šimončičová

Zdieľaj